Dofinansowanie żłobek Wrocław - oferta dla wymagających

Uprzejmie informujemy, iż w naszych żłobkach istnieje możliwość otrzymania dodatkowego dofinansowania z ramienia ZUS. W związku z tym czujemy się zobowiązani do udzielenia ogólnych porad i informacji dotyczących tego, w jaki sposób można się starać o takie dofinansowanie żłobka we Wrocławiu - uwzględniając w tym nasze placówki

Dofinansowanie żłobka we Wrocławiu - kto może się o nie ubiegać?

Jeśli są Państwo rodzicami dziecka poniżej trzeciego roku życia i chcą Państwo zapisać dziecko do jednego z naszych żłobków - warto wiedzieć iż istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania ZUS na tę potrzebę. Dofinansowanie jest bardzo precyzyjnie określone, jeśli chodzi o jego wysokość - która w tym przypadku jest na poziomie 400 zł miesięcznie. Inną istotną informacją jest to, że możliwość składania wniosków o dofinansowanie dostała “zielone światło” od 1 kwietnia br.

Jednym z istotnych warunków ubiegania się o ww. dofinansowanie jest to, że zainteresowani nim rodzice nie mogą należeć do grupy tych korzystających z wypłat RKO (Rodzinny Kapitał Opiekuńczy).

Dofinansowanie żłobek Wrocław - najważniejsze informacje:

  • podstawa prawna: rozporządzenie z dnia 17 listopada 2021 r.,
  • dla dzieci poniżej 36 miesiąca życia,
  • nie ma kryterium dochodowego,
  • dopłata do żłobka prywatnego, jak i samorządowego.

Mimo, iż z tym dofinansowaniem nie jest związane żadne kryterium dochodowe - to jest kilka kwestii, o których warto pamiętać przed złożeniem wniosku z prośbą o to świadczenie. Dofinansowanie do żłobka we Wrocławiu, czyli potocznie mówiąc “żłobkowe” jest możliwe do uzyskania, gdy mowa o trzech konkretnych przypadkach. W pierwszym - musi to być pierwsze i jedyne w rodzinie dziecko. W drugim przypadku - dziecko może mieć mniej niż 12 miesięcy lub więcej niż 36 miesięcy, ale wtedy odnosi się to do listy konkretnych placówek. Dofinansowanie z ZUS do żłobka we Wrocławiu tego rodzaju jest też możliwe w odniesieniu do pierwszego dziecka w rodzinach, w których młodsze potomstwo objęte jest Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym - trzeci przypadek.

Dopłata do żłobka 2022 - ile wynosi?

Jeśli chodzi o to, na jaką wysokość dofinansowania z ZUS można liczyć - jest to niezmiennie taka sama kwota i równa się 400 zł miesięcznie. W Żłobkach Elfiki jest dokładnie tak samo - w każdej placówce. Warto podkreślić, iż niemożliwe jest aby kwota pozyskiwana w ramach dopłaty do żłobka mogła przekroczyć koszty, które ponoszą rodzice z tytułu tego, że ich dziecko przebywa w placówce. Ważne również do zaznaczenia jest to, że dana dopłata nie obejmuje dodatkowo płatnych zajęć, czy też kosztów wyżywienia.

Ważne jest również zwrócenie uwagi na frekwencję, gdyż jeśli będzie ona wynosiła mniej niż 14 dni w danym miesiącu - wtedy dofinansowanie do żłobka zostanie obniżone o połowę - a więc zostanie na podstawie niskiej frekwencji zredukowane do kwoty na poziomie 200 zł. Rodzice muszą również wiedzieć, iż przyznana ze środków dofinansowania ZUS kwota jest przekazywana bezpośrednio na konto wybranej instytucji - czyli w tym przypadku na rachunek żłobka Elfiki. Środki nie pojawią się na prywatnym rachunku wskazanym przez Rodzica.

Co trzeba wiedzieć na temat dofinansowania do żłobka Elfiki?

Warto wiedzieć, że dofinansowanie żłobka we Wrocławiu przysługuje również tym rodzicom, którzy aktualnie korzystają już z urlopu wychowawczego. W żaden sposób nie wyklucza to dofinansowania pobytu w klubie dziecięcym, czy żłobku. Jeśli chodzi o ewentualne błędy, które mogą się czasem przydarzyć w ramach poprawności danych identyfikacyjnych dziecka we wniosku - nie trzeba się martwić, bo zawsze istnieje opcja. Jeśli błąd dotyczy imienia - nie jest to istotne, gdyż dane i tak weryfikowane są w systemie na podstawie numeru PESEL dziecka. W razie czego zawsze można złożyć wniosek raz jeszcze - poprawiając literówkę.

Jest jeszcze kilka istotnych informacji, które wiążą się z dofinansowaniem na żłobek - staramy się tutaj omówić je jak najpełniej. Jeśli jednak po zapoznaniu się z tym tematem na naszej stronie pojawią się dodatkowe zapytania - zapraszamy do kontaktu. Z chęcią wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.